Anna Rakowska, Budownictwo, III rok

Erasmus? Wyjazd? Nauka? Zabawa? Wyzwanie? Niewiadome? NIE. Erasmus to część Ciebie, to historia, którą piszesz Ty sam i ludzie, których spotykasz na swojej drodze. Uczelnia, mieszkanie, sklep, klub, sala sportowa – te wszystkie miejsca sprawiły, że moja codzienność stawała się z dnia na dzień coraz ciekawsza. Wykwalifikowani nauczyciele w dobrze wyposażonych laboratoriach chętnie przekazywali swoją wiedzę. Studenci z Erasmusa oraz miejscowi zawsze umilali czas spędzany na zajęciach – bo przecież razem raźniej, czyż nie??Ale uczelnia to nie jedyne miejsce, które dla siebie znalazłam. Tutejsze firmy zainteresowały mnie swoim klimatem, w skutek czego odbyłam kilku miesięczne praktyki zawodowe. Lisbona, Porto, Fatima, Madryt, Barcelona, Maroko to jedne z miejsc jakie odwiedziłam dzięki organizacjom studenckim założonym w Bragancie. Brazylia, Meksyk, Hiszpania, Włochy, Czechy, Słowacja to jedne z miejsc, w których są teraz moi najlepsi przyjaciele. Rodzina, którą stworzyliśmy ponad 2 lata temu jest rodziną, aż do dzisiaj. Erasmus był dla mnie nie tylko okazją to znalezienia się wśród przepięknych krajobrazów natury, nauki języków, ale był i jest przede wszystkim wielką możliwością poznania świata i samego siebie.

Anna Rakowska, Budownictwo, III rok