Opis programu:

Podyplomowe studia „Informatyka dla Nauczycieli” oferowane przez Wydział Politechniczny Akademii Kaliskiej to program doskonalenia zawodowego, dedykowany nauczycielom pragnącym zdobyć kompetencje do nauczania informatyki. Program obejmuje wiedzę merytoryczną, dydaktyczną i metodyczną, niezbędną do realizacji podstawy programowej na wszystkich etapach edukacyjnych. Absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania informatyki we wszystkich typach szkół.

Cele kształcenia:

• Zdobycie wiedzy teoretycznej z zakresu podstawowych działów informatyki.
  • Opanowanie metod i technik programowania oraz algorytmiki.
  • Przygotowanie do nauczania informatyki z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb uczniów.
  • Rozwój umiejętności posługiwania się zaawansowanymi aplikacjami i technologiami informatycznymi.

• Łączna liczba godzin: 270
  • Forma zakończenia: Zaliczenia modułów, zdobycie 30 ECTS, praca dyplomowa

Adresaci: Program skierowany jest do nauczycieli posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych oraz przygotowanie pedagogiczne.

Korzyści:

• Kwalifikacje do nauczania informatyki w szkołach podstawowych, liceach, technikach oraz szkołach branżowych.
  • Umiejętność efektywnego wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w edukacji.
  • Praktyczne doświadczenie w programowaniu, projektowaniu stron internetowych oraz zarządzaniu sieciami komputerowymi.

Zarządzenie U0012.151.VI.2022 30.06.2022 ustalenie programu studiów podyplomowych Informatyka dla nauczycieli – zobacz zarządzenie

Opis programu:

Podyplomowe studia „Certyfikat i Audyt Energetyczny Budynków” prowadzone przez Wydział Politechniczny Akademii Kaliskiej to program skierowany do inżynierów budownictwa, którzy pragną zdobyć specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie oceny energetycznej budynków. Program przygotowuje do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej oraz do przeprowadzania audytów energetycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Cele kształcenia:

• Doskonalenie kwalifikacji zawodowych poprzez zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie audytów i certyfikacji energetycznej budynków.
  • Przygotowanie do sporządzania oceny energetycznej budynków, lokali mieszkalnych i części budynków stanowiących samodzielne części techniczno-użytkowe.
  • Uzyskanie uprawnień do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków.

• Łączna liczba godzin: 240
  • Forma zakończenia: Zaliczenia modułów, zdobycie 30 ECTS, praca dyplomowa

Adresaci: Program adresowany jest do inżynierów budownictwa zajmujących się projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją obiektów budowlanych, a także pracowników administracji państwowej lub samorządowej, osób chcących rozszerzyć swoje uprawnienia zawodowe oraz pracowników firm zajmujących się termomodernizacją i zarządzaniem energią.

Korzyści:

• Kwalifikacje do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Umiejętność efektywnego zarządzania energią w budynkach.
  • Praktyczne doświadczenie w audytach energetycznych i termomodernizacji.

Zarządzenie U0012.152.VI.2022 30.06.2022 ustalenie programu studiów podyplomowych Certyfikat i audyt energetyczny budynków – zobacz zarządzenie

Opis programu:

Podyplomowe studia „Programowanie i Obsługa Obrabiarek CNC” oferowane przez Wydział Politechniczny Akademii Kaliskiej to zaawansowany program doskonalenia zawodowego skierowany do osób zainteresowanych zdobyciem specjalistycznych umiejętności w zakresie obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC). Program obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności niezbędne do pracy w nowoczesnych zakładach przemysłowych.

Cele kształcenia:

• Zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie programowania i obsługi obrabiarek CNC.
  • Nabycie kompetencji w zakresie projektowania i wytwarzania przy użyciu technologii CAD/CAM.
  • Zrozumienie zasad działania i budowy obrabiarek CNC oraz umiejętność ich eksploatacji.
  • Opanowanie podstaw obróbki skrawaniem, rysunku technicznego i metrologii.

• Łączna liczba godzin: 120
  • Forma zakończenia: Zaliczenia modułów, zdobycie 30 ECTS, egzamin końcowy

Adresaci: Program adresowany jest do absolwentów uczelni wyższych oraz osób zatrudnionych lub pragnących podjąć pracę związaną z technologiami obróbki skrawaniem i programowaniem CNC. Studia skierowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia.

Korzyści:

• Kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy w wyspecjalizowanych zakładach przemysłowych.
  • Praktyczne doświadczenie w obsłudze i programowaniu obrabiarek CNC.
  • Wiedza z zakresu nowoczesnych technologii obróbki skrawaniem oraz optymalizacji parametrów skrawania.

Zarządzenie U0012.153.VI.2022 30.06.2022 ustalenie programu studiów podyplomowych Programowanie i obsługa obrabiarek CNC – zobacz zarządzenie