Jedna z najpopularniejszych w Polsce marek kosmetycznych – Eveline Cosmetics wybrała naszą uczelnię na Partnera akcji „Różowy Październik”. W tym miesiącu 10% ze sprzedaży produktów Eveline trafi w drodze darowizny do Instytutu Badań Nad Zdrowiem Kobiety Uniwersytetu Kaliskiego. Pieniądze przeznaczone zostaną na działania profilaktyczne.

Eveline Cosmetics to polskie przedsiębiorstwo, będące największym w kraju producentem i eksporterem produktów kosmetycznych. Produkty marki Eveline Cosmetics są dostępne na 6 kontynentach, w 70 krajach świata. Tym bardziej nam miło, że to właśnie Uniwersytet Kaliski firma wybrała na Partnera swojej akcji.

Zależało nam na tym, żeby wesprzeć ośrodek poza Warszawą, który całościowo zajmuje się zdrowiem kobiet, nie tylko konkretnie rakiem piersi – mówi Monika Wasilewska, Senior Media Manager w Eveline Cosmetics.

Zgodnie z zawartą umową darowizny, Eveline przekaże uczelni 100% zysku ze sprzedaży w tym miesiącu olejku Wonder Match 02 oraz 10% ze sprzedaży internetowej produktów oznaczonych różową wstążką, dostępnych na stronie firmy.  Pieniądze trafią do Instytutu Badań nad Zdrowiem Kobiety pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Piotra Laudańskiego, którego celem jest prowadzenie działalności naukowej z zakresu medycyny i nauk o zdrowiu, koncentrującej się na potrzebach zdrowotnych kobiet.

Pozyskana kwota przeznaczona zostanie na działania profilaktyczne związane z ogólnie pojętym zdrowiem kobiet – mieszkanek naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem problemu endometriozy oraz związanej z nią bezpłodności. Działalność naukowa Instytutu skupia się bowiem na badaniach dotyczących zdrowia reprodukcyjnego, przy szczególnym uwzględnieniu diagnostyki i leczenia niepłodności oraz endometriozy. W ramach naszych projektów naukowych, opracowujemy nowe strategie diagnostyczne, w celu poprawienia jakości życia kobiet zmagających się z tymi schorzeniami. O endometriozie w Polsce wciąż mówi się zbyt mało. Chcemy to zmienić – podkreśla rektor Uniwersytetu Kaliskiego, prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Andrzej Wojtyła.

Produkty biorące udział w akcji dostępne są na stronie www.eveline.pl/rozowy-pazdziernik