punkt szczepień

Punkt Szczepień Powszechnych działa od poniedziałku na terenie Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. – Cieszę się, że wszystko jest doskonale zorganizowane, w czym udział mają również nasi studenci, którzy jako wolontariusze, pomagają w tej operacji  – mówi rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła.

W funkcjonowanie punktu szczepień – poza studentami i pracownikami uczelni – zaangażowanych jest blisko 30 osób, w tym Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska i pracownicy Urzędu Miasta Kalisza. Obsługę administracyjną i medyczną realizuje we współpracy z Miastem Kalisz podmiot leczniczy KIDS CLINIC s.c.

Punkt został wyposażony m.in. w leki, płyny infuzyjne, maski do nebulizacji, butle z tlenem z odpowiednim zestawem masek – wszystko zgodnie z wymogami sanitarnymi oraz obowiązującymi przepisami. Szczepienia wykonywane są przez wykwalifikowany personel medyczny lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarki. Punkt Szczepień Powszechnych uzyskał pozytywną weryfikację Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.   – Cieszę się, że cały proces przebiega bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Korzystając z okazji chciałbym podziękować pracownikom Akademii Kaliskiej za wyrozumiałość. Decyzja o zorganizowaniu punktu szczepień nie należała do łatwych, ale została przyjęta ze zrozumieniem. Wszyscy mamy przecież świadomość, że jedyną skuteczną metodą na walkę z koronawirusem, są właśnie powszechne szczepienia – dodaje prof. Wojtyła.