W dniach 5-7 września 2024 r. studentka naszej uczelni, Kinga Lis, miała zaszczyt reprezentować uczelnię w prestiżowym konkursie FBE 4th International Young Lawyers’ and Law Students’ Human Rights Oratory Competition, który odbył się w Gdańsku. Wydarzenie to, organizowane przez Federację Adwokatur Europejskich (FBE), jest jednym z najważniejszych międzynarodowych forów dla młodych prawników i studentów prawa, umożliwiającym im rywalizację w oratorskich debatach na temat praw człowieka.

W ramach konkursu Kinga Lis miała okazję zaprezentować przed międzynarodowym jury swoje argumenty i poglądy dotyczące ochrony praw człowieka. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko szeroką wiedzą prawniczą, ale także umiejętnościami retorycznymi, zdolnością precyzyjnego argumentowania oraz głęboką analizą złożonych kwestii prawnych i społecznych. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, a konkurs stanowił wymagające wyzwanie dla wszystkich uczestników.

Udział Kingi Lis w tym prestiżowym wydarzeniu był nie tylko wyjątkowym doświadczeniem, które pozwoliło na rozwój umiejętności zawodowych, ale również umożliwił nawiązanie cennych kontaktów z młodymi prawnikami z całej Europy. Jest to również dowód na zaangażowanie naszych studentów i kadry akademickiej w kwestie ochrony praw człowieka oraz ich wysoki poziom merytoryczny, który z dumą reprezentują na arenie międzynarodowej. Opiekunami naukowymi były dr Marta Ćwiklińska oraz dr Monika Dudek.