Polska Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną opinię w sprawie oceny programowej kierunku lekarskiego, prowadzonego na Uniwersytecie Kaliskim, im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. – Rekrutacja na pierwszy rok studiów będzie możliwa, gdy w ministerialnym rozporządzeniu, zostanie przyznany naszej uczelni limit przyjęć – informuje rektor Uniwersytetu Kaliskiego, prof. Andrzej Wojtyła.

Stosowną uchwałę prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej przyjęło 25 lipca i została już ona przesłana do Ministerstwa Nauki. Po konsultacjach ministra nauki z ministrem zdrowia, ustalony zostanie limit przyjęć na pierwszy rok studiów na kierunku lekarskim Uniwersytetu Kaliskiego. – Gdy tylko będziemy wiedzieli, ilu studentów możemy przyjąć na pierwszy rok studiów, uruchomimy rekrutację. Wiem, że zainteresowanie kierunkiem lekarskim ze strony absolwentów szkół średnich jest spore i wielu chętnych czekało na pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych dni będziemy mogli rozpocząć proces rekrutacji. Mając w pamięci ubiegłoroczne zainteresowanie, wierzę, że będzie ono równie imponujące – dodaje prof. Andrzej Wojtyła.

O uruchomieniu rejestracji na studia na kierunku lekarskim, Uniwersytet Kaliski poinformuje na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.