Nagrody za wizję przyszłości branży lotniczej-2

Nagrody za wizję przyszłości branży lotniczej

Studenci Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej z sukcesem zakończyli swój udział w 3. edycji projektu Młodzieżowe Misje Gospodarcze, którego organizatorem było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

W tym roku przed uczestnikami projektu postawiono zadanie opracowania scenariuszy przyszłości rozwoju przemysłu lotniczego w subregionie kaliskim. Przez dwa miesiące  dziewięć zespołów (studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych z południowej Wielkopolski) zapoznawało się ze specyfiką przemysłu lotniczego, różnymi aspektami zarządzania, nowymi technologiami i w oparciu o tę wiedzę nakreśliło własną, autorską wizję rozwoju branży. Prezentacje uczestników projektu oceniali eksperci związani z firmami zgrupowanymi w Wielkopolskim Klastrze Lotniczym oraz pozostali partnerzy projektu. W ocenie fachowców, prace studentów i uczniów są na tyle inspirujące, że być może niektóre ich elementy mają szansę znaleźć się w strategiach rozwoju firm z branży lotniczej.

W piątek ( 21 maja)  prof.  Andrzej  Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej oraz Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu, wręczyli nagrody autorom najwyżej ocenionych prezentacji.

“Odczuwam satysfakcję, że nasi studenci angażują się w projekty, które przybliżają ich do przyszłych pracodawców. To bardzo ważne, by łączyć naukę i dydaktykę z praktyką” – stwierdził prof. Andrzej Wojtyła. – “Bardzo zależy nam na szerokiej współpracy Akademii Kaliskiej zarówno z firmami działającymi w południowej Wielkopolsce, jaki z samorządem województwa wielkopolskiego. Nie jest wykluczone, że w niedalekiej przyszłości utworzymy nowy kierunek studiów – lotnictwo w ramach Wydziału Politechnicznego. Gratuluję studentom kreatywności i mam przekonanie, że bez problemów odnajdą się na rynku pracy”.

A oto lista nagrodzonych studentów:

I miejsce
Zespół ODLOT – Maciej Przybyła, Konrad Gałka oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu

II miejsce
Zespół ZIELONE GŁOWY – Anna Kasprzak, Michał Jesionek oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu

III miejsce
Zespół HIGH FLIGHTS – Iga Nawrocka, Mateusz Koniarek oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu

IV miejsce
Zespół JUST IN TIME – Angelika Kępska, Wiktor Kąkol oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wlkp.

V miejsce
Zespół WESOŁE LOTY- Dawid Jasiński, Kamil Leszka oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

VI miejsce
Zespół INNOWOWACYJNE ŚWIRY-  Sara Kostrzewska, Roszak Patryk oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu

VII miejsce
Zespół LOTNIK CREW – Samanta Głuszek, Kacper Rubiński oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie

VIII miejsce
Zespół PODNIEBNE ORŁY – Monika Szlachta, Płóciennik Mateusz oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie

IX miejsce
Zespół CIEKAWSKIE CHŁOPAKI – Kacper Jagiełło, Pietrasiak Hubert oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie.

Partnerzy projektu:

• Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego – Wielkopolski Klaster Lotniczy
  • REHAU Polska Sp. z o.o.
  • PRATT&WHITNEY Kalisz,
  • MEYER TOOL POLAND,
  • WSK PZL – Kalisz,
  • Collins Aerospace,
  • Mechanika-ZAP
  • MB Aerospace Technologies Poland
  • Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
  • Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością

Nagrody dla uczestników zostały sfinansowane przez CWRKDiZ w Kaliszu, firmy zrzeszone w Wielkopolskim Klastrze Lotniczym oraz REHAU Polska Sp. z o.o.

Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Więcej informacji: mlodziezowemisjegospodarcze otwiera się w nowym oknie