Wizyta w Gołuchowie

W tym tygodniu studenci zagraniczni studiujący w ramach programu Erasmus+  mieli okazję zwiedzić jedno z najciekawszych miejsc w naszym regionie – Gołuchów.

W ramach wyjazdu studenci obejrzeli wnętrza zamku w Gołuchowie, zagrodę żubrów, danieli, koników polskich oraz dzików. W planie wycieczki znalazł się także spacer po gołuchowskim parku.

Piękna pogoda sprawiła, że całodniowa wizyta w Gołuchowie była przyjemnością, a także ciekawą lekcją historii. Mamy nadzieję, że nasi studenci zagraniczni zechcą kiedyś powrócić do Gołuchowa.

Zwieńczeniem wizyty w Gołuchowie była impreza pożegnalna dla studentów zagranicznych.

W mijającym semestrze letnim gościliśmy w Uniwersytecie Kaliskim 41 studentów z naszych uczelni partnerskich w Albanii, Chorwacji, Gruzji, Kosowie, Mozambiku, Palestynie i Turcji.

Wyjazd został sfinansowany ze środków Wsparcia Organizacyjnego w ramach programu Erasmus+.