Bragança to małe miasteczko w północno-wschodniej Portugalii, które stało się moim domem przez niezapomniane pół roku, podczas mojej wymiany studenckiej.

Studiowanie na Instituto Politécnico de Bragança przyniosło mi nowe spojrzenie na moją dziedzinę nauki. Wykłady prowadzone przez wykwalifikowanych profesorów były interesujące, a różnorodność perspektyw wzbogacała moje myślenie.

Nie można pominąć bogactwa kulturowego, jakie oferowała Portugalia. Odkrywałam różnorodność tego kraju – malownicze krajobrazy na północy i imponujące zabytki.

Wszystko, co dobre, niestety musi się kiedyś skończyć, i tak nadszedł moment powrotu do domu. Rozstanie z Portugalią i jej ludźmi było trudne, ale wiem, że zostawiłam część siebie w tym magicznym miejscu. Wspomnienia z wymiany na zawsze pozostaną we mnie, a zdobyte doświadczenia na pewno wpłyną na moje życie i karierę.

Dzięki temu pobytowi na wymianie studenckiej w Bragança stałam się bardziej otwarta na nowe kultury, tolerancyjna oraz otwarta na świat. Niezapomniane chwile i przyjaźnie, które tam nawiązałam, na zawsze pozostaną jednymi z najcenniejszych wspomnień mojego życia.

Weronika, I rok mgr Zarządzanie i dowodzenie