Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Medyczny i Nauk o Zdrowiu otworzyły swoje drzwi dla maturzystów. Spotkania z wykładowcami oraz udział w zajęciach cieszyły się sporym zainteresowaniem młodzieży.

Uczniowie, nauczyciele, a nawet rodzice mieli okazję poznać ofertę studiów na dwóch wydziałach uczelni, w miniony piątek. Zapoznali się nie tylko z warunkami, w jakich kształcą się studenci, ale również z programem, realizowanym na poszczególnych kierunkach studiów. Mogli również dowiedzieć się o perspektywach zawodowych związanych z naukami społecznymi oraz obszarami medycyny i nauk o zdrowiu.

Maturzyści, którzy odwiedzili Uniwersytet Kaliski spotkali się wykładowcami oraz studentami, którzy z kolei chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Zainteresowani uczestniczyli również w wykładach i warsztatach, a także mogli zwiedzić laboratoria i nowoczesne pracownie. Zwiedzający byli pod ogromnym wrażeniem monoprofilowych centrów symulacji medycznej, a dzięki rozmowom z wykładowcami, mogli lepiej zrozumieć specyfikę poszczególnych kierunków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również spotkania w uczelnianej bibliotece, której pracownicy zaprezentowali młodzieży bogate księgozbiory.