Rusza rekrutacja na kierunek lekarski na Uniwersytecie Kaliskim. Zainteresowani mogą rejestrować się na stronie uczelni do 15 września.

Uniwersytet otrzymał pismo z Departamentu Organizacji Uczelni, Kształcenia i Spraw Studenckich Ministerstwa Zdrowia. „W związku z uzyskaniem przez Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego pozytywnej oceny programowej, Minister Nauki wystąpił do Ministra Zdrowia z rekomendacją przyznania uczelni 60 miejsc na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych w języku polskim” – napisał dyrektor departamentu, Marcin Czaja.

„Czekaliśmy na zielone światło z Ministerstwa Zdrowia i dzisiaj rozpoczynamy rekrutację – przyznaje rektor Uniwersytetu Kaliskiego, prof. Andrzej Wojtyła. Wiem, że do rozpoczęcia zajęć pozostał miesiąc, jednak zdaję sobie sprawę, że wielu absolwentów szkół średnich czekało na nabór na naszej uczelni. Każdego dnia odbieraliśmy telefony z pytaniami o kierunek lekarski i dziś mogę ogłosić rozpoczęcie rekrutacji. Bramka rejestracyjna będzie czynna do 15 września, więc mam nadzieję, że wszyscy chętni zdążą wypełnić formularz”. formularz rejestracyjny na kierunek lekarski

Rektor Uniwersytetu Kaliskiego dodaje również, że do 13 września został przedłużony termin rekrutacji na fizjoterapię (jednolite magisterskie) oraz na następujące kierunki studiów pierwszego stopnia (stacjonarne): fizjoterapia, budownictwo, elektrotechnika, informatyka, inżynieria technologii medycznych, mechanika i budowa maszyn, dietetyka, elektroradiologia, kosmetologia, pielęgniarstwo (6 semestrów), pielęgniarstwo (7 semestrów), położnictwo (6 semestrów), położnictwo (7 semestrów), ratownictwo medyczne, wychowanie fizyczne, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, geopolityka (tylko studia niestacjonarne), logistyka, prawo oraz zarządzanie.

Spośród kierunków studiów stacjonarnych drugiego stopnia, rekrutacja została przedłużona na: dietetykę, kosmetologię, pielęgniarstwo, położnictwo, wychowanie fizyczne w zdrowiu publicznym, zdrowie publiczne, bezpieczeństwo narodowe, logistykę oraz zarządzanie i dowodzenie.

Termin pierwszego naboru na studia niestacjonarne upływa 30 sierpnia.