Decyzją Komisji Europejskiej otrzymaliśmy Kartę ECHE – Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego na kolejne lata programu. Tym samym Akademia Kaliska może w pełni uczestniczyć w realizacji działań i projektów w ramach programu Erasmus+. Karta jest potwierdzeniem, że spełniamy wszystkie jakościowe warunki uczestnictwa w programie – to dokument określający ogólne ramy jakości działań prowadzonych przez instytucję szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+. Pozytywna ocena przygotowanego wniosku to wspaniała wiadomość dla wszystkich studentów i kadry akademickiej naszej uczelni, którzy dalej będą mogli realizować wyjazdy zagraniczne i inne projekty dzięki wsparciu ze środków UE. Wniosek Akademii Kaliskiej uzyskał 100 punktów na 100 możliwych.
Miesiąc: grudzień 2020
Szczepienia przeciwko COVID dla studentów i pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu
W związku z Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19 istnieje możliwość zaszczepienia studentów kierunków medycznych, nauczycieli akademickich uczelni medycznych oraz pracowników uczelni, niebędących nauczycielami, którzy przebywają w trybie ciągłym na terenie podmiotu leczniczego (w tym przypadku Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej).
Co ważne, nauczyciele akademiccy, zatrudnieni równocześnie w uczelni oraz w podmiocie leczniczym (szpital, przychodnia), zgłaszani są przez ten podmiot (szpital, bądź przychodnię).
Pozostali nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji oraz studenci, którzy pragną się zaszczepić proszeni są o:
- przysłanie zgłoszenia ze służbowego bądź studenckiego meila z domeną Akademii Kaliskiej na adres email: j.banasiak@akademia.kalisz.pl do godz. 10 dnia 31. grudnia 2020 roku. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, PESEL oraz adres e-mail,
- przysłanie wypełnionego i podpisanego formularza oświadczenia o wyrażeniu zgody na szczepienie.
Szóste “Turkusowe Śniadanie”
W poniedziałek 7 grudnia br odbyło się szóste „Turkusowe Śniadanie” zorganizowane przez lokalnych opiekunów TŚ w Kaliszu, tj. Wydział Nauk Społecznych Akademii Kaliskiej w Kaliszu, Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, firmy Brewa s.c. oraz Biznes Start Projekt Kalisz. W związku z sytuacją epidemiczną było to kolejne spotkanie zorganizowane w formule on-line, które poprowadziła Aneta Pisarska. Organizatorzy zaprosili praktyka turkusowej filozofii zarządzania, który równocześnie posiada bogate doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu start-upów. Temat spotkania brzmiał następująco: „Co to są „te startupy” i jak łączą się one z turkusem” – kiedy i czy w ogóle warto stosować turkus w start-upie? Gość spotkania, Łukasz Solarski, jest ambasadorem fundacji Startup Poland oraz Organizacji Turkusowych i od wielu już lat współpracuje z organizacjami, które jak sam mówi‚ funkcjonują w różnych odcieniach turkusu. Razem z wyspecjalizowanym zespołem pomaga organizacjom (w tym start-upom) rozpoznawać talenty i predyspozycje ich członków, tak, aby mogli oni przejść na wyższy poziom samoświadomości oraz efektywności. Łukasz, w szczególności, wspiera organizacje w budowaniu strategii działania opartych na wartościach. Uważa on bowiem, że praca zasadzająca się na wyznawanych wartościach zmienia ludzkie postawy i tworzy sens, co przekłada się na wzrost kreatywności i innowacyjności zespołów, a to przyczynia się do wzrostu zadowolenia oraz poprawy wyników finansowych organizacji.
W pierwszej części prelegent podzielił się swoim doświadczeniem pracy z start-upami oraz wskazał na istniejące potrzeby społeczne i ekonomiczne w zakresie tworzenia i rozwoju tych organizacji. Następnie omówił definicje start-upu (bowiem warto doprecyzować również samo pojęcie) oraz poddał analizie struktury organizacyjne start-upów. W kolejnej części spotkania wskazał, kiedy turkusowa filozofia może pomóc start-upom, a kiedy zaszkodzić.
Na koniec Łukasz Solarski wyjaśnił rolę kultury organizacyjnej w budowaniu i rozwijaniu start-upów. Po prezentacji prelegenta, zgodnie z tradycją TŚ w Kaliszu, odbył się networking. Rozmowom dotyczącym alternatywnych sposobów zarządzania oraz młodym innowacyjnym przedsiębiorstwom nie było końca.
Było to bardzo interesujące i ubogacające spotkanie, które zgromadziło kilkunastu pasjonatów start-upów oraz turkusowej filozofii zarządzania.
O planowanych spotkaniach w 2021 roku poinformujemy już wkrótce. Do zobaczenia na kolejnym TŚ w Kaliszu (mając nadzieję, że już niedługo w formule stacjonarnej)!
Aneta Pisarska
Projekt „Dotacja na Twoją firmę”
Projekt „Dotacja na Twoją firmę”
Bezzwrotne wsparcie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą
Jeśli jesteś osobą pracującą lub niepracującą , która ukończyła 30 rok życia oraz zamieszkuje: miasto Kalisz, miasto Leszno, powiaty: gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki, wolsztyński.
Ten projekt jest dla Ciebie!
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do zapoznania się z projektem pn.: „Dotacja na Twoją firmę”.Projekt realizowany jest w partnerstwie z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Poznaniu , Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie oraz z Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem projektu jest wzmocnienie rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości poprzez utworzenie w Wielkopolsce przez osoby pracujące i niepracujące 314 nowych działalności gospodarczych i 41 dodatkowych miejsc pracy
Okres realizacji projektu 01.01.2021r.-31.12 2022r.
Kwota dofinansowania : 15 045 479,06 PLN
Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do projektu prowadzone będzie w dwóch naborach:
- I nabór: od 18.01.2021 r. do 31.01.2021 r.;
- II nabór: od 07.06.2021 r. do 18.06.2021 r.
Szczegóły na temat projektu otwiera się w nowym oknie
Wszelkie pytania można kierować za pośrednictwem zakładki FORUM na stronie internetowej: euro.ctiw.pl otwiera się w nowym oknie lub mailowo: email twojafirma@euro.ctiw.pl, bądź telefonicznie pod numerem tel: 62 736 10 27.
Stypendia (grudzień)
Do dnia 16.12 zostaną wypłacone stypendia socjalne, rektora i dla osób niepełnosprawnych.
Bezpłatne kursy i szkolenia online z certyfikatem
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza studentów i pracowników kaliskiej uczelni do zapoznania się z ofertą certyfikowanych, darmowych kursów oraz szkoleń online.
Szczegóły dotyczące tematyki, programów szkoleń oraz wymagań rejestracyjnych dostępne na stronach:
- Akademia PARP – Szczegóły szkoleń otwiera się w nowym oknie
- Kursodrom – Oferta kursów otwiera się w nowym oknie
- Centrum Edukacji SPNT – Kursy dostępne na Centrum Edukacji SPNT otwiera się w nowym oknie
- Akademia Rozwoju – Oferta Akademia Rozwoju otwiera się w nowym oknie
- Aktywizacja.edu – Szczegóły dotyczące kursów otwiera się w nowym oknie
- Eurokobieta – Szkolenia informatyczne otwiera się w nowym oknie