Tytuł projektu: Nowoczesne kształcenie na potrzeby polskiej gospodarki

Projekt współfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, zakres interwencji Wsparcie na rzecz szkolnictwa wyższego (z wyłączeniem infrastruktury)

Okres realizacji projektu: od 01 czerwca 2024 do 31 sierpnia 2027

Wartość całkowita projektu: 8 484 234,00 zł

Wartość dofinansowania: 8 199 934,00 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 7 001 189,90 zł

#FunduszeUE

Cel projektu: dostosowanie oferty edukacyjnej Uniwersytetu Kaliskiego do potrzeb rozwoju gospodarki na 9 kierunkach poprzez uatrakcyjnienie i ubranżowienie programów kształcenia w ramach przykładowych działań:

• tworzenie nowych i modyfikacja istniejących programów kształcenia wraz z pracodawcami,
  • realizacja dodatkowych elementów kształcenia, które mają wspomagać́ realizację efektów kształcenia:
    • kursy/szkolenia;
    • wizyty studyjne/targi/konferencje/sieciowanie,
    • zajęcia dodatkowe prowadzone przez praktyków
  • realizacja działań zmierzających do ograniczenia zjawiska przedwczesnego kończenia nauki
    • zajęcia wyrównawcze;
    • zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe;
    • działania prowadzące do rekrutacji świadomych kandydatów na kierunki objęte wsparciem w projekcie,
    • wsparcie psychologiczne.
  • rozwój kompetencji kadry zaangażowanej w realizację programów kształcenia w zakresie kompetencji cyfrowych i zielonej transformacji.

Kierunki studiów objęte modyfikacją w ramach projektu: kosmetologia, ratownictwo medyczne, bezpieczeństwo wewnętrzne, logistyka, zarzadzanie, mechanika budowy maszyn, informatyka, elektrotechnika oraz nowy kierunek inżynieria technologii medycznych – rocznik 2024/2025.

Grupy docelowe:

1. studenci (osoby kształcące się̨ na studiach I st. studiów stacjonarnych i niestacjonarnych) przystępujący do edukacji wyższej w roczniku 2024/2025 z modyfikowanych w ramach projektu kierunków;
  2. pracownicy Uczelni zaangażowani w modyfikację kierunków objętych projektem.

Wydział Medyczny i Nauk o Zdrowiu (dla kierunków ratownictwo medyczne, kosmetologia)
Adres: ul. Kaszubska 13, 62-800 Kalisz
Osoba do kontaktu: –

Wydział Nauk Społecznych (dla kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie, logistyka)