W dniach 23-24 września reprezentanci Uniwersytetu Kaliskiego wzięli udział w XVII Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Management 2024”, organizowanej przez Instytut Nauk o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu w Siedlcach.

Swoje referaty przed zgromadzonymi wygłosili dr inż. Bartosz Spychalski, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych, oraz dwaj doktoranci kaliskiej uczelni: mgr Robert Wilgocki oraz mgr Karol Domiński.

W trakcie obrad zebrani mogli wysłuchać referatów wygłaszanych przez prelegentów podczas 3 sesji plenarnych, jak i wziąć udział w 2 panelach ekspertów: „Drogi rozwoju współczesnych organizacji w kontekście (wyzwań) świata BANI. Eksploracja w zakresie wyzwań dla warunków wystąpienia synergii Nauki i Biznesu” oraz „Współczesne wyzwania zarządzania finansami organizacji”.

Przedstawiciele kaliskiej uczelni swoimi referatami nawiązywali do tegorocznego podtytułu konferencji, jakim były „Wyzwania dla rozwoju współczesnych organizacji”. Były to kolejno: „Szkolenie pracowników organizacji z zakresu realizacji idei SMED”, „Lean Management i Kaizen: jak te dwie filozofie się uzupełniają w doskonaleniu procesów biznesowych” oraz „Koncepcje zarządzania w audycie systemu: Lean, Six Sigma i Kaizen – spojrzenie komparatywne”.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń naukowych z przedstawicielami innych jednostek akademickich z Polski i zagranicy, jak i do dyskusji na poruszane podczas wystąpień tematy. Tym, który pojawiał się najczęściej, była próba znalezienia połączeń pomiędzy światem nauki i gospodarki.