• Polski
  • English
    • Kontrast
    • Czcionka

900 zawodników z 80 uczelni wzięło udział w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu, które w weekend odbywały się w Lublinie. Uniwersytet Kaliski reprezentowało dwoje studentów, którzy zdobyli trzy złote i jeden brązowy medal!

Zarówno Julia Maik, jak i Piotr Ludwiczak – podopieczni trenera Dominika Grudzińskiego, startowali na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i oraz stylem dowolnym. W rywalizacji stylem motylkowym zdobyli tytuły mistrzowskie, natomiast w stylu grzbietowym Julia Maik zdobyła złoty medal, a Piotr Ludwiczak brązowy. Dodatkowo nasza reprezentantka ustanowiła rekord życiowy. – Akademickie Mistrzostwa Polski mają bardzo fajną atmosferę i podczas tych zawodów mogę sprawdzić taktykę, a na głównych imprezach nie można sobie na to pozwolić. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, chociaż zrobiłam życiówkę na 50 m stylem dowolnym i mogę powiedzieć, że były to dobre starty. Tym bardziej, że spotkałam starych znajomych i bawiłam się doskonale – przyznała studentka Uniwersytetu Kaliskiego, która wywalczyła już kwalifikację olimpijską i będzie reprezentować Polskę podczas igrzysk w Paryżu.

Ze swojego występu może być również zadowolony Piotr Ludwiczak – student wychowania fizycznego (podobnie jak Julia Maik) w kategorii najlepsza zawodniczka/zawodnik wg. punktów FINA , zajął 3. miejsce. Dzięki doskonałym startom dwuosobowa reprezentacja Uniwersytetu Kaliskiego zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej uczelni.