Branża logistyczna oczami młodzieży – to temat przewodni 6 edycji projektu Młodzieżowe Misje Gospodarcze, który w murach Instytutu Inżynierii Mechanicznej  została dziś podsumowany!

Po raz czwarty partnerem projektu był Uniwersytet Kaliski oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Do współpracy w tym roku  przystąpiła Katedra Logistyki i Transportu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Kaliskiego oraz studenci Koła Naukowego Terminal. Ponadto wsparcie udzieliła Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu oraz Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski. Tegoroczna edycja, dedykowana była branży logistycznej jako dobrego kierunku nauki i rozwoju zawodowego w przyszłości.

Młodzieżowe Misje Gospodarcze to program edukacyjno-zawodowy, który łączy uczniów szkół ponadpodstawowych z Kalisza i okolic oraz pracodawców. Celem nadrzędnym projektu jest rozwijanie kompetencji przyszłości u zaangażowanej młodzieży w zakresie współpracy zespołowej, umiejętności krytycznego myślenia, analizowania i syntezy informacji, podejmowania decyzji oraz skutecznej komunikacji. Zadaniem uczestników było wypracowanie i wdrożenie akcji promującej potencjał i możliwości branży logistycznej. Uczniów podczas realizacji zadań cząstkowych wspierali studenci z Koła Naukowego Terminaldziałającego na Wydziale Nauk Społecznych.

Osią projektu były spotkania studyjne oraz  warsztatowe prowadzone przez praktyków i firmy zaangażowane w projekt.
W bieżącej edycji były to:

Adecon Sp. z o.o.

Colian Logistic Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta “EKO” Sp. z o.o.

Projekt realizowany był w terminie od grudzień 2023 do  kwietnia 2024r.

Organizatorem projektu jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przy wsparciu organu prowadzącego – Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wypracowanych efektów! Bieżące informacje o projekcie dostępne pod linkiem:  https://www.facebook.com/mlodziezowemisjegospodarcze/