,,Stan zdrowia publicznego  w Polsce” będzie tematem III Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny, która odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2023 r. w Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. W wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu prelegentów z Polski i zagranicy.

III Światowa Konferencja Zdrowia Rodziny ,,Stan zdrowia publicznego  w Polsce” będzie międzynarodowym forum wymiany i analizy najnowszych rezultatów badań prowadzonych w Polsce, Europie i na świecie w zakresie zdrowotnych następstw pandemii COVID-19, a także palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu. Naukowcy i praktycy z Polski, Litwy, Estonii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch omówią m.in. metody oraz przyszłość leczenia i kontroli tytoniu, produkty szkodliwe dla zdrowia i monitorowanie przemysłu. Szczególnie duży blok obrad obejmie zdrowie publiczne w Polsce, a także kwestie związane z rozwojem sytuacji zdrowotnej w naszym kraju.

Inauguracja konferencji nastąpi 18 czerwca o godz. 17.00 w Teatrze im. W. Bogusławskiego. Wówczas nadane zostaną doktoraty honoris causa Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego pośmiertnie Profesorowi Peterowi Boyle’owi oraz Doktorowi Mateuszowi Zatońskiemu. Na zakończenie uroczystości Profesor Theodor Meron z Uniwersytetu Oksfordzkiego wygłosi wykład pt. ,,Zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne i jurysdykcja”.

Obrady lekarzy oraz specjalistów zdrowia publicznego poprzedzi sesja poświęcona tematyce związanej z ochroną praw człowieka, a w szczególności humanitarnym prawem międzynarodowym w kontekście wojny na Ukrainie i aktami ludobójstwa, a także problem odpowiedzialności we  współczesnym prawie międzynarodowym.

III Światowa Konferencja Zdrowia Rodziny została dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu „Doskonała Nauka” moduł „Wsparcie konferencji naukowych” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dofinansowanie: 250 000 złotych. Całkowita wartość: 297 000 złotych.

Szczegóły oraz program Konferencji można znaleźć na stronie www.calisiaconference.com