Kaliski Festiwal Nauki i podróż do krainy Temidy

W dniu 21 marca 2024 r. na kampusie Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego odbył się Kaliski Festiwal Nauki. Organizatorzy przygotowali blisko 110 stanowisk i stref, w których za pomocą interaktywnych środków przekazu, wykładów i warsztatów, symulatorów, technologii AI, doświadczeń laboratoryjnych i eksperymentów naukowych można było odbyć podróż w fascynujący świat nauki. Festiwal odwiedziło ok. 5 tysięcy osób. Dużym zainteresowaniem i frekwencją cieszyła się strefa, która umożliwiała odbycie podróży do krainy Temidy. Świat paragrafów i prawa przyciągnął liczne grono osób zainteresowanych, pasjonatów nauki oraz przyszłych adeptów prawa.

Pracownicy i studenci Instytutu Nauk Prawnych UK w interesujący sposób przybliżyli ofertę studiów prawniczych na Uniwersytecie Kaliskim, podczas których zdobywanie wiedzy w różnorodnych dziedzinach prawa można połączyć z rozwijaniem pasji i zainteresowań naukowych oraz drogą zmierzającą do uzyskania wymarzonych aplikacji prawniczych.

W organizacji Kaliskiego Festiwalu Nauki aktywnie uczestniczyli członkowie Studenckiego Koła Naukowego Prawników UK.

Fot. Studenckie Koło Naukowe Prawników UK