Kolejną umowę o współpracy, tym razem z Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia, podpisał Uniwersytet Kaliski. – To ważne w kontekście kształcenia przyszłych lekarzy, ale również studentów innych kierunków Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu – powiedział rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła.

Ostrzeszowski szpital dołączył tym samym do licznego grona placówek medycznych, które nawiązały ścisłą współpracę z uczelnią.

Rektor Uniwersytetu Kaliskiego, prof. Andrzej Wojtyła wyraził swoją radość z możliwości współpracy z Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia, podkreślając, że taka współpraca przyniesie wiele korzyści zarówno dla studentów uczelni, jak i dla lokalnej społeczności.

– Mam nadzieję, że na rozwój lokalnej opieki zdrowotnej dzięki naszej współpracy  i że to strategiczne partnerstwo będzie miało pozytywny wpływ na całe region – dodał z kolei starosta ostrzeszowski, Lech Janicki, a Zbigniew Kluczkowski, prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, podziękował za zaufanie i wyraził przekonanie, że wspólna praca przyczyni się do podniesienia standardów opieki zdrowotnej oraz rozwoju badań naukowych.

Podpisanie przez Uniwersytet Kaliski umowy z kolejnym szpitalem jest ważnym elementem budowania współpracy pomiędzy jednostkami służby zdrowia i uczelnią.