Krok po krok do organizacji pozarządowej

W ramach  wspólnych działań uczelnianego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu oraz Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości dobiegł końca kolejny projekt edukacyjno – szkoleniowy. Inicjatorem spotkania, którego uczestnicy dowiedzieli się, jak założyć organizację pozarządową, byli pracownicy i studenci  działający w kole naukowym „Młodzi Przedsiębiorcy” Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych kaliskiej uczelni.
Tym razem w przystępny sposób zainteresowani dowiedzieli się jak rozpocząć działalność organizacji pozarządowej. Wyjaśnione zostaną różnice między stowarzyszeniem a fundacją oraz krok po kroku przedstawione zostało postępowanie rejestracyjne organizacji pozarządowej. Zajęcia teoretyczne i warsztatowe poprowadził Mateusz Walczak – referent ds. projektów Fundacji Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Projekt współfinansowany został przez środki  Samorządu Województwa Wielkopolskiego.