W dniach 14-16 kwietnia 2024 r. w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Praw Człowieka „75 lat oddziaływania Rady Europy na kształtowanie europejskiej przestrzeni prawnej w obszarach demokracji, praworządności i ochrony praw człowieka”. Konferencja stanowi doniosłe przedsięwzięcie naukowe organizowane w Polsce poświęcone problematyce praw człowieka. Podczas obrad Pani dr Samanta Kowalska wygłosiła referat nt. „Zasada pro homine – zwierciadłem stanowienia i stosowania norm z zakresu  ochrony praw człowieka”.

Organizatorem konferencji był Wydział Prawa i Nauk Społecznych, Instytut Nauk Prawnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Stowarzyszenie Parlamentarzystów Polskich – Zarząd Główny.

Obrady odbyły się pod patronatem honorowym Sekretarza Generalnego Rady Europy i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Patronat naukowy sprawowało Polskie Towarzystwo Prawa Konstytucyjnego.

Zdjęcia udostępnione przez dr Samantę Kowalską