W dniach 17-19 kwietnia 2024 r. Pan Prof. dr hab. Tadeusz Gadkowski był gościem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczył w X międzynarodowej Konferencji Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii pt. Stan aktualny i perspektywy rozwoju międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego oraz nowych technologii. Była to Jubileuszowa Konferencja, organizowana od 10 lat wspólnie przez Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Rzeszów oraz Katedrą Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Konferencja miała charakter międzynarodowy, a jej uczestniczy reprezentowali rożne polskie i europejskie ośrodki naukowe, podmioty gospodarcze  oraz organizacje międzynarodowe. Prof. T. Gadkowski przygotował i zaprezentował referat na temat: Corpus iuris spatialis – współczesny kontekst wspólnego dziedzictwa ludzkości.

Tegoroczna konferencja była powiązana z obchodami Jubileuszu pracy naukowej Pani Prof. dr hab. Elżbiety Dyni, która przez 20 lat kierowała Zakładem Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz organizowała wszystkie dotychczasowe rzeszowskie konferencje prawa lotniczego i kosmicznego. Z okazji tego Jubileuszu została przygotowana i wydana  Księga Jubileuszowa pt. Wokół problematyki państwa jako podmiotu prawa międzynarodowego, w której Prof. T. Gadkowski opublikował we współautorstwie artykuł pt. Z praktyki uznania państwa – międzynarodowe uznanie Polski 1918-1919.

Zdjęcia udostępnione przez Prof. dr hab. Tadeusza Gadkowskiego