W dniu 1 grudnia 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „XIII Łódzkie Spotkania Prawnicze – Model prawny nieruchomości w ochronie środowiska. Nieruchomość w procesie inwestycyjno-budowalnym”. W sesji plenarnej otwierającej obrady Pan Prof. dr hab. Marcin Kamiński wygłosił referat nt. „Modyfikacje ogólnego modelu postępowania administracyjnego i postępowania sądowoadministracyjnego w sprawach z zakresu inwestycji infrastrukturalnych mogących oddziaływać na środowisko na tle prawnośrodowiskowych ujęć nieruchomości”.

Organizatorem konferencji była Katedra Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji Wydziału Prawa i Administracji UŁ