W dniach 20-21 października 2023 r. odbyła się konferencja naukowa „Nowe technologie i sztuczna inteligencja. Aspekty prawne i praktyczne gospodarki cyfrowej”. W panelu plenarnym otwierającym obrady konferencyjne Pan Prof. dr hab. Marcin Kamiński wygłosił referat nt. „Akt administracyjny zautomatyzowany: zasadnicze problemy konstrukcyjne i prawnosystemowe zastosowania systemów sztucznej inteligencji w procesach decyzyjnych postępowania administracyjnego”.

Organizatorzy konferencji: Katedra Prawa Gospodarczego, Cywilnego i Gospodarki Cyfrowej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego WPiA Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy, Akademia Prawa Nowych Technologii.

Konferencja odbyła się pod patronatem Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, „Prawo i Więź”, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, Wolters Kluwer Polska, Naukowego Centrum Prawno-Informatycznego.