Rada Izby Komorniczej w Łodzi wraz z Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Ośrodkiem Naukowo-Szkoleniowym przy Krajowej Radzie Komorniczej oraz Polskim Instytutem Notarialnym mają zaszczyt zaprosić do zdalnego uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej:

„Efektywność egzekucji sądowej z nieruchomości. Czynniki i bariery.”

która odbędzie się w dniu  26 października  2023 r.

Link do rejestracji online:

Program Konferencji

9.45-10.00 Rozpoczęcie Konferencji

• Prof. UK dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła – Rektor Uniwersytetu Kaliskiego,
  • Prof. UK dr Beata Wenerska – Dziekan   Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Kaliskiego
  • Adam Derda –  Przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Łodzi

10.00- 11.30

Moderator:  prof. dr hab. Andrzej Marciniak(Uniwersytet Łódzki)

• Podstawy i zasady  oszacowania nieruchomości dla potrzeb egzekucyjnych – Prof. dr hab. Maria Trojanek (Uniwersytet  Kaliski)
  • Zakres zajęcia nieruchomości w egzekucji sądowej – Dr Joanna Derlatka (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
  • Egzekucja sądowa z kilku nieruchomości dłużnika stanowiących całość gospodarczą – Prof. UAM dr hab. Andrzej Jarocha (Uniwersytet Adama Mickiewicza w  Poznaniu)

11.30 -12.00 Przerwa kawowa