Odbyły się pierwsze zajęcia nowopowstałego Zespółu Tańca Historycznego Uniwersytetu Kaliskiego „Calisia”.

– Tańczymy tańce historyczne od słowiańskich przez barokowe po tańce I poł. XX w. np. średniowieczny taniec rycerski, walc, kadryl, charleston, twist i wiele innych – informuje Michalina Pikuzińska-Kaczmarek. – Działamy od dwóch miesięcy i zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia na nasze spotkania, które odbywają się dwa razy w tygodniu w auli budynku Rektoratu na I piętrze.

W zajęciach mogą uczestniczyć nie tylko studenci, ale również wykładowcy i pracownicy administracji, dla których jest przygotowana osobna sekcja. – Najważniejsze, że nie jest wymagana znajomość żadnego tańca czy inne umiejętności – wszystkiego można się nauczyć podczas zajęć. Dodatkowo warto wspomnieć, że uczestnictwo w próbach zespołu jest traktowane jak udział w zajęciach wychowania fizycznego – dodaje Michalina Pikuzińska –Kaczmarek.

Zainteresowani uczestnictwem w zajęciach proszeni są o kontakt meilowy: 34361@uniwersytetkaliski.edu.pl.