Studenci trzeciego roku Zarządzania Logistyką przeszli szkolenie z obsługi platformy internetowej Trans.eu — największej giełdy transportowej w Polsce z ponad 7 milionami ofert frachtów miesięcznie na wszystkich europejskich kierunkach. Jej najważniejsze funkcjonalności zaprezentował Wojciech Pawelski z firmy Cargoleaders. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Dzień z praktykiem”.

Trans.eu to platforma internetowa, świadcząca usługi z zakresu logistyki i transportu. Aplikacja umożliwia efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw oraz współpracę między firmami transportowymi, przewoźnikami, spedycjami, a także przedsiębiorstwami zajmującymi się logistyką.

Podstawowe funkcje Trans.eu obejmują m.in.: zamawianie i realizację transportu, zarządzanie flotą, elektroniczny obieg dokumentów związanych z transportem, kontakt między firmami transportowymi, przewoźnikami a zleceniodawcami, co ułatwia negocjacje oraz komunikację na temat szczegółów zleceń, a także łączenie ładunków z pojazdami i monitorowanie lokalizacji pojazdów.

Trans.eu to jedna z platform, które w erze cyfrowej przyczyniają się do usprawnienia i zwiększenia efektywności procesów w branży transportowej i logistycznej. Dzięki firmie Cargoleaders studenci Uniwersytetu Kaliskiego mieli okazję poznać zalety i obsługę tego nowoczesnego programu do zarządzania transportem drogowym.