22 marca w Urzędzie Miejskim w Kaliszu Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski spotkał się z prof. Markiem Szewczykiem, dr hab. Ewą Szewczyk oraz dr Adamem Plichtą, którzy wspólnie tworzą Wydział Prawa Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

Prawnicy podziękowali za wsparcie Miasta Kalisza i opowiedzieli o planach badawczych i konferencyjnych Instytutu Nauk Prawnych, który od początku roku akademickiego 2023/2024 zdążył już zorganizować pierwsze z otwartych spotkań z cyklu Kaliskie Seminaria Prawnicze.

Pokazano również wynik sondy przeprowadzonej wśród studentów pierwszego roku prawa, którzy są bardzo zadowoleni z poziomu merytorycznego i atmosfery na tym niełatwym kierunku!

Prezydent Krystian Kinastowski zapewnił Gości o wsparciu ich wysiłków w budowie silnego ośrodka akademickiego w obszarze nauk prawnych.

Fot. Urząd Miasta Kalisza