To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej i Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Projekt stawia sobie za cel promowanie nauki, zwalczanie dezinformacji, a także budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy i świadomości wartości edukacji.

W ramach projektu dostępna będzie dla uczestników platforma Prize Charger, która rewolucjonizuje podejście do edukacji poprzez zabawę i rywalizację. Umożliwia nie tylko organizację turniejów z zakresu różnorodnych dziedzin inżynieryjnych i technicznych, ale pozwala dostosować kolejne edycje konkursów do zmieniających się potrzeb i trendów.

Platforma umożliwia udział w turniejach poprzez dedykowaną aplikację gwarantującą uczciwe współzawodnictwo. Autorami pytań są wysoko wykwalifikowani eksperci z dziedzin inżynieryjnych i technicznych  dbający o wysoki poziom merytoryczny turnieju, a laureaci otrzymują nie tylko nagrody rzeczowe lub finansowe, ale także propozycje pracy lub współpracy oferowane przez firmy z obszaru tematycznego turnieju.

Prize Charger to nie tylko platforma turniejów branżowych, to przede wszystkim idea, która jednoczy entuzjastów nauki i technologii, którzy ciągle wierzą, że rozwój powinien opierać się na wiedzy. Projekt dedykowany jest dla uczestników 16+.

Uniwersytet Kaliski , Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu serdecznie zapraszają na pierwsze spotkanie  organizacyjne . Już 17.04.2024r. organizatorzy inicjatywy omówią szczegóły projektu! Dodatkowo uczestnicy spotkania będą mieli okazję  zwiedzić  laboratoria Wydziału Politechnicznego.

Spotkanie odbędzie się w Instytucie Inżynierii Mechanicznej (dawne Centrum Doskonałości Kół Zębatych), sala nr 22, ul. Poznańska 201/205, 62-800 Kalisz, w godzinach 11:00 -13:00.

Serdecznie zapraszamy !

Linki: