Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe i nowe kontakty? Jesteś osobą otwartą, zmotywowaną i entuzjastycznie nastawioną do Unii Europejskiej?

Zostań Ambasadorem Karier UE!

Poszukujemy wolontariuszy, którzy będą promować możliwości kariery w UE na Uczelni.

Co zyskasz:

Dowiesz się więcej o możliwościach kariery w UE, zaczniesz promować zdobytą wiedzę wśród kolegów. Zbudujesz ekscytującą studencką sieć w całej Europie oraz zdobędziesz doświadczenie zawodowe, aby nadać swojemu CV dodatkową wagę. Rozwiniesz dzięki temu swoje umiejętności w zakresie wystąpień publicznych, marketingu i zasobów ludzkich. Wykonując swoje obowiązki, spotkasz się z wysokimi rangą urzędnikami UE, a na koniec swojej przygody otrzymasz list referencyjny na podstawie swoich wyników.

Opis roli ambasadora UE:

• działanie jako punkt kontaktowy dla studentów zainteresowanych karierą w UE,
  • rozwijanie sieci uniwersyteckiej i dostarczaj informacji na temat stanowisk pracy w UE,
  • utrzymywanie aktywności w Internecie i mediach społecznościowych,
  • prowadzenie prezentacji związanych z karierą uniwersytecką,
  • odpowiadanie na pytania dotyczące możliwości kariery w UE,
  • tworzenie list mailingowych i rozpowszechnianie informacji o ofertach pracy w UE odpowiednimi kanałami.

Aplikuj, jeżeli:

• jesteś obywatelem UE;
  • posiadasz biegłą znajomość języka angielskiego,
  • jesteś gotowy wziąć udział w naszym obowiązkowym jednodniowym szkoleniu w październiku 2024 r.;
  • jesteś osobą przyjętą na studia i obecna na uczelni przez cały okres pełnienia funkcji ambasadora (październik 2024 – wrzesień 2025).

Warunkiem zakwalifikowania się do procesu rekrutacyjnego jest dostarczenie do Biura Rektora i Organizacji Uczelni Uniwersytetu Kaliskiego (ul. Nowy Świat 4, pok. nr 23 lub Kancelaria) w terminie do dnia 23.02.2024 roku następujących dokumentów aplikacyjnych:

• CV wg wzoru Europass w języku polskim i angielskim
    z uwzględnieniem doświadczenia w studenckiej współpracy europejskiej, działalności charytatywnej, studenckiej etc;
  • listu motywacyjnego w języku polskim;
  • podpisanej klauzuli RODO.

Kreator CV wg wzoru Europasshttps://europa.eu/europass/eportfolio/screen/cv-editor?lang=pl

Wszelkie dodatkowe informacje odnośnie pełnienia roli ambasadora EU znajdują się na stronie internetowej: